Switches (17 products)

Switche Cisco to urządzenia niezwykle ważne dla każdej firmowej sieci. Switch, czyli inaczej przełącznik sieciowy, służy do połączenia ze sobą segmentów sieci komputerowej. To dzięki niemu każdy użytkownik takiej sieci otrzymuje przydzieloną mu, równą część pasma sieciowego, co pozwala na szybkie przesyłanie danych bez zagrożenia przerwą w transferze. W efekcie cała sieć działa sprawnie i nie grozi jej przeciążenie.

 

Marka Cisco, jako wiodący producent rozwiązań w zakresie IT i sieci, oferuje szeroki wybór przełączników sieciowych, dopasowanych do potrzeb każdego przedsiębiorstwa – od małych firm po ogromne korporacje. Switche Cisco to bardzo rozbudowana oferta, zawierająca urządzenia o różnych parametrach i zadaniach. Pozwala to na znalezienie przełącznika, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania klienta i doskonale sprawdzi się przy danej sieci firmowej. Są to urządzenia zapewniające wysoki poziom zabezpieczenia sieci, chroniące przed utratą danych wrażliwych.

 

Switche Cisco – szeroki wybór przełączników

Switche Cisco to rozwiązanie do każdej sieci. Producent dostarcza nowoczesne urządzenia o różnych parametrach i zastosowaniu, dzięki czemu dopasowanie odpowiedniego modelu do potrzeb firmy jest bardzo proste. Dostępne są przełączniki o różnej ilości portów, rodzaju mocowania, zastosowanych zabezpieczeniach sieci i systemach zarządzania, przy czym każdy z nich jest optymalnym rozwiązaniem dla sieci firmowych.

 

Wśród oferowanych przez markę przełączników sieciowych dostępne są takie typy, jak:

- przełączniki dostępowe do sieci LAN, dzięki którym można uprościć działanie sieci wraz z możliwością wdrożenia rozwiązań mobilnych,

- cyfrowe przełączniki do budowy sieci LAN, czyli niewielkie modele, dzięki którym możliwe jest wdrażanie sieci poza szafą kablową,

- przełączniki rdzeniowe i dystrybucyjne do sieci LAN, przeznaczone do sieci kampusowych,

- przełączniki do centrum danych,

- przełączniki do centrum danych, wykorzystujące infrastrukturę chmury,

- sieciowe pamięci masowe,

- przemysłowe przełączniki sieci Ethernet,

- przełączniki dla małych firm.

 

Switche Cisco – przełączniki dla przedsiębiorstw

Switche Cisco zostały zaprojektowane z myślą o nowej erze sieci intuicyjnych, charakteryzujących się uproszczoną obsługą, zwiększonym bezpieczeństwem, bardziej rozbudowanym zarządzaniem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Marka posiada w swojej ofercie przełączniki modułowe, rdzeniowe, dystrybucyjne oraz dostępowe, które dają wiele możliwości wdrożeniowych – od tradycyjnych po zarządzanie z chmury czy pełną kontrolę struktury. Są to urządzenia o wielu funkcjach i możliwości skalowania, posiadające porty o różnej szybkości, co pozwala dopasować model do potrzeb sieci danego przedsiębiorstwa.

 

Przeznaczone dla sieci firmowych modele Catalyst, Meraki i Nexus wykorzystują najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie przełączników sieciowych, odpowiadając wszystkim aktualnym standardom. Wyposażenie swojej sieci w switche Cisco zapewnia jej lepsze działanie oraz większe bezpieczeństwo przed atakami mającymi na celu przechwycenie danych wrażliwych.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając przełącznik sieciowy?

Wybór odpowiedniego przełącznika sieciowego ma duże znaczenie dla późniejszego prawidłowego funkcjonowania sieci przedsiębiorstwa. Istnieje kilka głównych parametrów, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu. Należą do nich:

 

- ilość portów – im większe przedsiębiorstwo, tym większe potrzeby sieci, dlatego w przypadku dużych firm potrzebne będą urządzenia z większą liczbą portów,

- przeznaczenie przełącznika – inne modele są dedykowane do sieci biurowych, a inne do przemysłowych; wynika to ze sposobu montażu oraz konieczności przystosowania urządzenia do różnych warunków,

- preferowany typ przełącznika: zarządzany lub niezarządzany, w zależności od potrzeb i możliwości danej firmy.

 

Recommended Products