IP (5 products)

Telefony IP to urządzenia dostosowane do nowoczesnej telefonii VoIP, czyli Voice over Internet Protocol, której działanie opiera się nie na standardowej linii telefonicznej, a połączeniu internetowym. Ze względu na dużo większe możliwości tej technologii, coraz więcej firm decyduje się na jej wprowadzenie w celu ułatwienia wykonywania połączeń głosowych. W tej kategorii oferujemy wysokiej klasy konferencyjne telefony IP, czyli modele przystosowane do organizacji i prowadzenia spotkań biznesowych na odległość. Wybraliśmy dla naszych klientów najnowocześniejsze rozwiązania takich marek, jak Polycom, Cisco czy Avaya, słynących z urządzeń telekomunikacyjnych o bardzo wysokim standardzie.

Telefony konferencyjne IP – nowoczesny sposób prowadzenia spotkań biznesowych

Coraz częściej odchodzi się od organizacji stacjonarnych konferencji, wiążą się one bowiem z koniecznością odbywania niejednokrotnie dalekich podróży przez niektórych uczestników, co jest nie tylko nieekonomiczne, ale również niekorzystne dla środowiska naturalnego. Rozwiązaniem tego problemu są telekonferencje, umożliwiające szybką organizację i łatwe przeprowadzenie spotkania biznesowego na odległość. Wykorzystuje się do tego celu telefony konferencyjne, czyli urządzenia umożliwiające połączenie głosowe wielu osób równocześnie. Różnią się one od standardowych telefonów, nie posiadają bowiem słuchawki – są za to wyposażone w mikrofony i głośniki, dzięki którym czynny udział w rozmowie jest możliwy dla wielu osób równocześnie.

Telekonferencja to o wiele niższe koszty dla przedsiębiorstwa, niż spotkanie stacjonarne – znika potrzeba odbywania dalekich podróży służbowych czy rezerwacji odpowiednio dużych sal konferencyjnych. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, wystarczą krótkie przygotowania, by móc zorganizować rozmowę wielu osób przy zachowaniu takich samych standardów rozmowy, co przy spotkaniu na miejscu.

Telefonia VoIP – wykorzystanie telefonów IP

Telefony IP umożliwiają skorzystanie z nowatorskiej w dziedzinie telekomunikacji technologii VoIP. Opiera się ona na połączeniu internetowym zamiast linii telefonicznej, wykorzystywanej w przypadku telefonów analogowych. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet – firma nie musi ponosić wysokich kosztów poprowadzenia linii telefonicznej do swojej siedziby, nie musi także być powiązana z konkretną lokalizacją – telefony IP pozwalają na wykonywanie połączeń z dowolnego miejsca na świecie, o ile możliwe jest połączenie z Internetem. Telefonia VoIP zapewnia także o wiele niższe ceny połączeń, również międzynarodowych, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.

Telefony IP – funkcjonalne wersje konferencyjne

Konferencyjne telefony IP, dostępne w tym dziale, to urządzenia od najbardziej cenionych producentów wyposażenia telekomunikacyjnego dla biznesu. Marki Cisco, Avaya i Polycom są znane z łączenia nowatorskich technologii ze sprawdzonymi rozwiązaniami, dzięki czemu tworzą sprzęt przodujący na rynku pod względem funkcjonalności.

Oferowane przez nas modele posiadają wiele użytecznych funkcji, dzięki którym organizacja i przeprowadzenie telekonferencji jest bardzo proste, nawet przy dużej ilości uczestników. Są to urządzenia o zróżnicowanym zasięgu, dzięki czemu można dobrać telefon do wielkości sali konferencyjnej – od niewielkiego biura aż po rozległe pomieszczenia o wielkości do 70 m2. Można łączyć je także z zestawami słuchawkowymi lub zintegrować z nagłośnieniem sali. Zapewniają bardzo wysoką jakość dźwięku podczas połączeń głosowych, umożliwiając każdemu uczestnikowi czynny udział w konwersacji. Dzięki dodatkowym opcjom, jak nagrywanie rozmów, wbudowana książka telefoniczna czy profile użytkowników z przypisanymi listami kontaktów i osobistymi ustawieniami, są to urządzenia znacznie ułatwiające prowadzenie spotkania biznesowego na odległość. Intuicyjne menu, które można obsługiwać dzięki ciekłokrystalicznym wyświetlaczom o wysokiej rozdzielczości, pozwala na sprawne korzystanie z telefonów konferencyjnych IP, dzięki czemu nawiązywanie połączeń głosowych oraz wybieranie potrzebnych funkcji jest bardzo proste.

 

Recommended Products